PRŮBĚH OŠETŘENÍ

Ošetření se provádí v místním-lokálním znecitlivění formou krému EMLA. Výkon trvá od několika málo vteřin do desítek minut v závislosti na rozsahu ošetřované plochy. Ošetření je vnímáno jako mírné štípání či pálení. Po ošetření je místo začervenalé, hojení probíhá zhruba 5-7 dní – opět záleží na rozsahu výkonu. U plošných ošetření, jako je vyhlazení vrásek, jizviček po akné, dochází k plošné dermabrazi-ošetřovaná plocha tečkovitě krvácí a mírně mokvá. V případě odstranění kožních útvarů – znamének se ošetřená ploška hojí jako běžný stroupek. Velmi důležitá je doba po zahojení ošetřovaného místa. Nesmí být vystavováno UV záření a to v jakékoli jeho formě – slunce, solárium. Tato doba je 2-4 měsíce. Je nutné tedy používat přípravek s vysokým UV filtrem či blokátorem UV záření. Faktor SPF 50.

VHODNÁ DOBA

Doba vhodná k ošetření je září až květen.

VAŠE OTÁZKY

Jaké jsou důvody k odstranění? Kromě estetických důvodů, odstraňujeme kožní útvary, abychom zabránili možnosti jejich poranění, například oděvem, při sportu nebo při pracovní činnosti a tak i následnému komplikovanému hojení poraněných kožních útvarů. Poranění a následné krvácení může postiženého omezit v pracovním nebo společenském životě. Následné odstranění poraněného útvaru je pak zcela na místě. Pacienti s mnohočetným výsevem nejrůznějších kožních útvarů oprávněně pociťují obavy a vyhýbají se některým formám společenského styku (koupání, opalování, strach z intimity).

Jaké jsou metody odstranění? Po vyšetření pacienta a podle charakteru kožního útvaru rozhodne o způsobu jeho odstranění kožní lékař. Ve většině případů lze použít laser. V našem Estetickém laserovém centru je používán typ CO 2 laser (více informací o tomto laseru najdete v části Moderní technologie). Při vyšetřování kožních útvarů dermatologem dbáme maximálně na rozlišení vhodnosti či nevhodnosti laserového zákroku, proto dermatolog automaticky používá při vyšetření dermatoskop.