PRŮBĚH OŠETŘENÍ

Toto specifické laserové ošetření vyžaduje povrchovou anestezii. Po hodinovém působení znecitlivujího krému Emla, lékař postupně ošetřuje vybranou plochu.Délka zákroku závisí na rozsahu ošetření, většinou jde o několik desítek minut. Pacient pociťuje lehké poštipávání, pálení, avšak tento zákrok je velmi dobře snášen.

PO OŠETŘENÍ

Bezprostředně po zákroku je pokožka zarudlá, nekrvácí. Pacient pociťuje pnutí a mírné pálení pokožky. První fáze regenerace, tedy zhojení povrchu pokožky, trvá zhruba 4 – 7 dní. Ze zarudlé pokožky se stávají tmavá ložiska – stroupky, které se obvykle do týdne odloučí a již je možné pozorovat hladší, čerstvou pokožku. Po té následuje druhá fáze hojení, při které pacient již může použít běžný krém, make – up a dochází postupně k problednutí zarůžovělých míst po ošetření a k dovyhlazení struktur pokožky s jejím maximálním vyhlazením. 2-4 měsíce po ošetření je pokožka velmi citlivá na UV záření, proto se tyto zákroky provádějí výhradně v zimním období.

VHODNÁ DOBA

Doba vhodná k ošetření je říjen až březen.

VAŠE OTÁZKY

Jak dlouho efekt vydrží? Po tomto invazivním zákroku, dochází k velmi výraznému vyhlazovacímu efektu. Drobné vrásky mizí zcela a ty hluboké se redukují až o 80 – 90 %. Efekt přetrvává několik let, závisí však nejen na typu pleti, ale také do jaké míry bude pacient o svou pleť pečovat.

PŘED OŠETŘENÍM / PO OŠETŘENÍ