Odstranění pigmentací

Slunce, věk nebo těhotenství, to vše může přinést zvýšenou pigmentaci. Korektory nebo make-up někdy na skrytí takovýchto skvrn již nestačí.

Pigmentace

Rozlišujeme celou řadu pigmentací, například solární pigmentaci, stařecké skvrny nebo pigmentaci na hřbetech rukou.
K velmi rozšířené změně na pokožce patří bezesporu vznik hyperpigmentace – melasma, která bývá způsobována genetickou dispozicí, ale velmi často je také pozorována u žen v průběhu těhotenství a při užívání hormonálních léčiv. Aktivačním prvkem je prokazatelně UV záření. Mnohdy nemusí být pobyt na slunci dlouhodobý a i přesto, že se pacient chrání krémem s vyšším UV faktorem, mohou tyto nevzhledné, temně hnědě zbarvené skvrny nepravidelného tvaru vystoupit. Nejčastěji se tak děje v partiích obličeje a krku, tedy na čele, na tvářích, na horním rtu, na spáncích atd. Korektory nebo make-up většinou na skrytí takovýchto skvrn již nestačí.

Postup řešení pigmentací

Řešení těchto hyperpigmentací je poněkud svízelné. Různý rozsah a typ pigmentových změn vyžaduje vždy individuální léčbu zahrnující použití bělících přípravků, chemického peelingu (viz. sekce Dermatologické výkony) a v neposlední řadě ošetření laserem. Rozhodující, a vždy naprosto nutná součást jakéhokoliv zvoleného způsobu léčby pigmentace, je důsledná fotoprotekce, tj. zamezení působení slunečního záření na pokožku. Melanocyty zodpovědné za vznik pigmentací mohou být stimulovány jak UVA, tak UVB zářením, pacient tedy musí trvale a celoročně používat kvalitní krémy s vysoce ochrannými filtry – SPF 30 – 50.

Kdy je vhodná doba?

Doba vhodná k ošetření je v měsících říjen až březen.

Cena výkonu

Cena výkonu záleží na typu a rozsahu. Přesná cena vám bude sdělena lékařem.

redukce pigmentových skvrn
ceny dle rozsahu a velikosti
od 1 000,- Kč

 

Kosmetické přípravky

Naše laserové centrum disponuje kompletním portfoliem dermatologických kosmetických přípravků Medik8. Navrhneme Vám účinnou domácí péči o Vaši pleť při řešení potíží s pigmentovými skvrnami.

Průběh ošetření

Po lokálním znecitlivění krémem Emla, laserem narušíme nejsvrchnější vrstvu pokožky v místech, která jsou zatížena pigmentací. Vznikne suché, zarudlé ložisko velikosti původní pigmentace, které druhý až třetí den po ošetření ztmavne a pátý až sedmý den se z pokožky ztmavlé stroupky odloučí. Vznikne světle růžová, čerstvá pokožka, která se cca do měsíce sjednotí s tónem pleti. Po tuto dobu je ošetřené místo velmi citlivé na UV záření, proto je nezbytně nutné používat nejvyšší možnou UV ochranu – krémy spf 50.

Ošetřili jsme v