Vyhlazení jizev

Zůstaly Vám jizvičky po akné nebo jizvy po poranění pokožky? Jsou Vaše jizvy keloidní či hypertrofické? Dokážeme Vaše jizvy plasticky vyrovnat a znevýraznit.

Jizvy

Jizva vzniká regenerací struktury pokožky po jejím předchozím poranění, zasahujícím do hlubších vrstev kůže. Velmi často však shledáváme v hojení některé patologie, jako jsou tzv. keloidní či hypertrofické jizvy. Mnohdy je jizva patrná díky hyperpigmentaci – barevné změny v jejím okolí. Podstatnou část pacientů také přivádí jizvičky po akné, které jsou patrné nejčastěji v oblasti obličeje, hrudníku a zad.

prubehPrůběh zákroku

Ošetření jizev jednotlivých či mnohočetných,např. po akné,se provádí v místním znecitlivění, kterého docílíme působením anestetického krému Emla. Tím je zaručena snesitelnost zákroku pomocí laserové technologie CO 2 laser. Laserové světlo působí na bázi vaporizace neboli „odpaření“ epidermis v místě jizvy či jizviček a jejich těsném okolí. Tím docílíme plastického vyrovnání jizevnatých struktur a jejich znevýraznění. Bezprostřední délka hojení je asi 5-7 dní, následuje druhá hojící fáze – problednutí pokožky, probíhá dovypínání kožních struktur a barevné sjednocení. V této druhé fázi je možné použít make-up na korekci dočasného zarůžovění pokožky, je-li ošetření prováděno v obličeji. Nutná je důsledná ochrana proti UV záření.

duvodJaké jsou indikace?

U jakých typů jizev zákrok pomůže:

  • jizvičky po akné
  • jizvy pigmentované
  • jizvy se zhrubělou strukturou
  • některé jizvy plasticky vystupující z pokožky

Kdy je vhodná doba?

Doba vhodná k ošetření je říjen až duben.

Cena výkonu

Ceny závisí na velikosti a struktuře jizev. Přesná cena vám bude sdělena lékařem.

Jizvy – jednotlivé, dle velikosti a struktury od 300,- do 500,- Kč za 1 cm
Tváře – plošné jizvičky (např. po akné) od 5.000,-
Záda, hrudník (dle rozsahu) od 3.000,-

Pozor: Pracujeme s jizvou starší minimálně 10 měsíců. Nedochází k odstranění jizvy, ale pouze k její korekci !