Blefaroplastika (plastická operace očních víček)

Plastické operace převislých a ochablých očních víček provádíme v Estetickém laserovém centru ESTELA a na pracovišti VISUS v Náchodě

pouceni

Blefaroplastika

S přibývajícím věkem dochází ke ztrátě elasticity kůže, což se výrazně projevuje poklesem horních víček. Vznikající kožní nadbytky se stávají nejen vadou estetickou, ale i funkční. Ta se projevuje ztíženým pohybem víček, výraznou únavou očí, slzením a nezřídka kdy zhoršeným viděním. Nemalou roli zde hraje také genetická dispozice. V případě neestetických změn dolních víček dochází k povolování vazivových pouzder tukových tělísek, způsobující časem jejích výhřez do podkoží a vznikají tak nápadné váčky, které mají tendencí se zvětšovat.

V obou případech je řešením plastická operace, která je z estetického i zdravotního hlediska velmi efektivní. Asi hodinový, nebolestivý zákrok pod vedením zkušeného očního mikrochirurga prim. MUDr. Karla Havlíčka, MBA nevyžaduje hospitalizaci pacienta a provádí se v lokální anestézii. Další výhodou je rychlá rekonvalescence bez nutnosti dlouhodobé absence pracovně-společenských aktivit.

Prvním a v našem laserovém centru zcela samozřejmým krokem, před rozhodnutím pro plastickou operaci víček, je individuální odborná bezplatná konzultace. Lékař vždy přihlíží k aktuálnímu zdravotnímu stavu klienta.

V zájmu pacienta i v zájmu našem je pozitivní výsledek a oboustranná spokojenost při minimalizaci rizika. Pokud se pacient rozhodne pro blefaroplastiku je nutné, aby se řídil jeho pokyny. Chirurg se vždy snaží pacientovi maximálně vyhovět. Pokud jsou nároky pacienta nereálné a nerozumné, jestliže není možné je z medicínského hlediska splnit, může chirurg operaci odmítnout. Má na to z odborného, morálního i etického hlediska právo.

Cena výkonu

 

Plastická operace horních víček (obě) 8.000,-
Plastická operace dolních víček (obě) 10.000,-

 

Přečtěte si další informace na webu VISUS:

  • Blefarochalasa – pokles a převis ochablé kůže na horních či dolních víčkách
  • Blefaroplastika –  plastická operace očních víček, řešení blefarochalasy

 

prubeh

Průběh operace

Operatér si ještě jednou pacienta vyšetří, znova probere veškerou problematiku, ověří si shodnost názorů pacienta těsně před výkonem s předchozí poradou. Operace se provádí v lokální anestezii, která zaručí absolutní bezbolestnost přibližně hodinového zákroku. Princip operace spočívá v odstranění tukové vrstvy zhoršující vlastní pokles víček. Následuje dostatečné odstranění přebytečné kožní řasy a sešití ranky plastickým stehem s použitím nejjemnějších, avšak velmi pevných šicích materiálů. Po zákroku je klient sledován, operační pole kompresivně zalepeno a přiložen ledový obklad. Po – té je pacient se speciálním krytím propuštěn domů. Na cestu vidí, avšak je vhodnější dohodnout si doprovod s odvozem. Stehy se odstraňují po 7. – 10. ti dnech. Klient je podrobně poučen o péči o operační ránu.

Ošetřili jsme v