Uvažujete o plastické operaci povadlých víček? Přečtěte si, jak na ni vzpomíná přední česká módní návrhářka Mirka Talavašková, která ji před časem v Estele podstoupila. „Připadala jsem si chvílemi jako na masáži obličeje,“ říká spokojeně.

Jaký byl Váš prvotní impulz k tomu vůbec přemýšlet o blefaroplastice?
Hlavním impulsem byl pocit unavených očí, navíc mi padání víček začalo vadit i z estetického hlediska. V rodině navíc na víčka z maminčiny strany „trpíme“, a tak jsem věděla, že dříve či později mě tento zákrok čeká.

Proč jste si vybrala právě Estelu, co Vás vedlo vybrat si ze široké nabídky pracovišť zrovna to naše?
Důvody jsem měla hned dva. Maminka už před 20 lety podstoupila zákrok u pana primáře Havlíčka a doteď má oči bez spadnutých víček. Navíc chodím do Estely na pravidelnou laserovou korekturu rozšířených žilek a laserové odstranění kožních útvarů, takže jsem si k odvedené práci v tomto centru vybudovala dlouhodobou důvěru. Jako designérka si všímám každých detailů a tady jsem byla vždy spokojená.

Co vše předcházelo samotnému zákroku?
V první řadě jsem se musela rozhodnout a oprostit se od představy, že by se to nemuselo povést. Úplně upřímně – různě jsem to zdržovala asi rok a stále hledala důvody, proč se mi to zrovna teď nehodí. Nicméně okolí mě začalo upozorňovat na povadlé oči, což bylo ono pověstné poslední „nakopnutí“ a objednala jsem se.

Jak byste popsala samotný zákrok? Jak dlouho probíhal, vnímala jste během něj nějaká omezení, bolest?
Samotný zákrok mě překvapil, protože jsem přirozeně čekala bolest nebo nějaké nepříjemné pocity z injekcí a následného řezání víček, ale to se vůbec nekonalo. Málem jsem na operačním lůžku usnula! Dopředu jsem přitom sama sobě slibovala, že tuto zkušenost maximálně prožiji, abych si zapamatovala každý dotek šikovné paní doktorky. Zákrok zabral jen chviličku, odhaduji, že každé oko trvalo cca 20 minut včetně zašití. Paní doktorka MUDr. Jitka Kalinová mi nejprve nakreslila na víčka plochu, kterou má odebrat, poté následovala lokální anestezie a pak už jsem jen cítila lehký tlak skalpelu, rukou a poté samotné šití. Ani jedno nebylo nepříjemné, právě naopak mě to uspávalo. Chvílemi jsem si přišla jako na masáži obličeje. (smích) Když byla paní doktorka se zákrokem hotová, ledovala mi asi půl hodiny oči sestřička. To byl moment, kdy mi začala odeznívat anestezie. To jsem samozřejmě cítila, ale bolest ustála asi po 4-5 hodinách. Toto bylo jediné, co bych z celého zákroku popsala jako nepříjemné.

Překvapilo vás něco na celém procesu operace víček?
Zajímavé pro mě bylo, že ačkoli mě paní doktorka viděla poprvé v den zákroku a podívala se na mě ani ne na půl minuty, odvedla naprosto skvělou práci!

Jak vzpomínáte na první okamžiky po operaci. Jaké to byly pocity?
Jakmile přestávala působit anestezie, začala mě bolet hlava a líčka, oči kupodivu ne. Samozřejmě jsem vnímala nově tah stehů, ale nebylo to nic, co by se nešlo vydržet. Sestřička mi dala prášky na bolest, ale užila jsem je jen první den. Měla jsem výhodu odvozu, protože po zákroku nezvládnete řídit. To určitě doporučuji všem pacientkám.

Jak se vám s „novými“ víčky funguje nyní, pozorujete změnu nejen po fyzické, ale také psychické stránce? Řada klientek se shoduje, že jim zákrok zvedl sebevědomí, že se cítí lépe, protože se opět pohodlně nalíčí. Jak to vnímáte vy?
Cítím se velmi dobře, protože už mě oči nebolí. Navíc mi paní doktorka nevědomky splnila jedno velké přání! Měla jsem od malička jedno oko menší, po zákroku v Estele jsou oči viditelně sousměrnější. Líčení jsem nikdy tolik neřešila, stačí mi bohatě rudá rtěnka a fakt, že jsou zase krásně vidět moje modré oči!

Kdybyste věděla, co vás čeká, podstoupila byste zákrok znovu? A doporučila ho ostatním?
Rozhodně. Jelikož jsem měla v okolí mnoho kamarádek a klientek, které o tom uvažovaly, průběžně jsem je informovala o  celém procesu na svých sociálních sítích. Překvapilo mě, kolik žen si toho všimlo a dodalo jim odvahu objednat se na tento malý zákrok. Mám z toho radost a posílám vzkaz všem ženám, které ještě váhají: rozhodně to není změna životní, ale je to malá změna, která vám ten život výrazně zpříjemní.

  • Michaela Zumrová | 28. října 2020